Krzewy i drzewa formowane

Jednymi z ważniejszych elementów ogrodu w stylu japońskimformowane i pielęgnowane przez wiele lat zachwycające rośliny: drzewka nazywane niwakami. Powszechnie określane są one terminem bonsai, ze względu na podobieństwo w wyglądzie do tych małych, dedykowanych do wnętrz roślin. Należy tu zaznaczyć, iż niwakidrzewami formowanymi podobnymi technikami jak bonsai, ale w odróżnieniu do nich są przeznaczone do sadzenia bezpośrednio do gruntu. Cechą charakterystyczną niwaków są również ich znaczne rozmiary oraz wiek - wysokie okazy mają średnio powyżej 25 lat, w zależności od odmiany drzewa.

Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności ogrodów w stylu orientalnym, w naszej ofercie znajdują się niwaki formowane z różnych gatunków: sosny, modrzewia, jałowca, cyprysu, grabu, a także bukszpanu. Jesteśmy dystrybutorem tych roślin, pomijając rolę pośredników udaje nam się zachować wyjątkowo niskie ceny, które w połączeniu z jakością stanowią o atrakcyjności naszej oferty. Wszystkie rośliny przystosowane są do naszych polskich warunków. Kupując od nas drzewko, możesz być pewny, iż nie jest ono dotknięte żadną chorobą ani nie żyją w nim ukryte szkodniki. Oferujemy również fachową pomoc przy wyborze odpowiedniej rośliny.

Ta piękna i prestiżowa dekoracja ogrodu znakomicie spełni również rolę wizytówki i reklamy terenu wokół firmy.

Zdjęcia naszych drzew i krzewów formowanych, zamieszczone poniżej, przedstawiają egzemplarze przykładowe, mające na celu zobrazować typ, rodzaj i sposób ukształtowania. Wszystkie okazy zaprezentowane są na naszej ekspozycji w Zbytkowie - zapraszamy!

  • łac. Juniperus Chinesis Plumosa Aurea Jałowiec chiński to niewymagający, odporny na suszę krzew o oryginalnym wyglądzie. 'Plumosa Aurea' to odmiana o ciekawym złocistym zabarwieniu igieł, szeroko rozchodzące się na boki gałązki tworzą kształt kielicha. Odmiana ta rozświetli i rozjaśni każdy zakątek w ogrodzie. U nas dostępne o wysokości 180-225 cm.

  • łac. Juniperus chinensis Blue Alps Jałowiec chiński to niewymagający, odporny na suszę krzew o oryginalnym wyglądzie. 'Blue Alps' to odmiana zimozielonego krzewu, łatwego w uprawie i odpornego na mrozy. Młode pędy uginają się, przez co roślina ma ciekawy orientalny wygląd. U nas dostępne o wysokości 120-160 cm.

  • łac. Juniperus chinensis 'Mint Julep' Jałowiec 'Mint Julep' to szybko rosnący krzew iglasty. Charakteryzują go niewielkie wymagania uprawowe- może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, na różnych typach gleb, w tym również jałowych i suchych. Bonsai ten dobrze znosi niską temperaturę, zanieczyszczenia powietrza oraz formowanie. Bardzo dobrze znosi...

  • łac. Juniperus virginiana 'Hetz' Ten bonsai to silnie rosnący krzew iglasty, który dorasta do 4m wysokości, jego roczny przyrost to ok. 30cm. Roślina ta nie jest wymagająca w stosunku do gleby i wilgotności, najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Ze względu na łatwość w uprawie jałowiec ten jest polecany do ogrodów różnych typów.U nas dostępne o...

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera aby otrzymywać informacje o promocjach, nowościach i kodach rabatowych.